W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbliżają się Majowe Święta

29.04.2022

Razem pod biało-czerwoną

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego,

zbliżają się Majowe Święta – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Święto Flagi oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej, będącej fundamentem demokracji, które w obliczu okrutnej wojny na Ukrainie nadają innego, głębszego znaczenia.

Niech to świętowanie będzie wyrazem jedności w duchu pokoju i wzajemnego szacunku. Dziękuję mieszkańcom, samorządom gmin, stowarzyszeniom, organizacjom za okazywane wsparcie obywatelom Ukrainy zamieszkałym na terenie powiatu ostrowieckiego. Świętujmy razem, w poczuciu solidarności i cieszmy się obecnością bliskich.

Niech majowa jutrzenka będzie przesłaniem nadziei na lepszą przyszłość.

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak

 

 

Program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja


10.30   Uroczysta msza św. w Kolegiacie pw. św. Michała Archanioła

11.30   Przemarsz pod Maszt Niepodległości w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

11.45   Wystąpienia okolicznościowe oraz składanie wieńców i kwiatów


 

{"register":{"columns":[]}}