W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozpoczynamy rekrutację do szkół ponadpodstawowych

15.05.2023

Zapraszam do szkół
Drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice
 
Wybór właściwej szkoły to bardzo ważna, a zarazem odpowiedzialna decyzja w życiu ósmoklasisty, która może za ważyć nadalszej edukacji i powinna odnosić się przede wszystkim do Waszych indywidualnych życiowych planów i zamierzeń. Dla jednych będzie to liceum ogólnokształcące, które przygotuje Was do nauki na wyższym poziomie, da Wam czas do namysłu odnośnie dalszej kariery zawodowej czy wyboru kierunku studiów. Dla innych będzie to pasjonujące technikum czy szkoła branżowa dające możliwość rozwoju umiejętności technicznych i zdobycie ważnych kompetencji zawodowych koniecznych do wykonywania zawodu. Oprócz wyboru kierunku kształcenia ważne jest też miejsce edukacji. To przecież w szkołach ponadpodstawowych spędzać będziecie piękny okres młodzieńczego rozwoju, zawierania nowych znajomości i przyjaźni, które – czego Wam życzę – mają szanse przetrwać całe życie. W tym wszystkim wspierać Was będzie kompetentna, doświadczona i przyjaźnie do Was nastawiona kadra pedagogiczna naszych szkół.
 
Rekrutację do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowiecki realizować będziemy z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje komfort przy wyborze kierunku kształcenia, gdyż pozwala w dowolnym miejscu i czasie na przeglądanie przygotowanych propozycji, możliwość ich wieloaspektowego analizowania i to bez konieczności odwiedzania poszczególnych szkół.
 
Z ofertę edukacyjną naszych szkół wielu z Was zapoznało się podczas „dni otwartych” w szkołach jak też podczas SALONU EDUKACYJNEGO, który miał miejsce w Ostrowieckim Browarze Kultury.
 
Zapraszam Was do podjęcia nauki w szkołach powiatu ostrowieckiego. Życzę wszystkim powodzenia i sukcesów na zbliżającym się egzaminie ósmoklasisty oraz trafnego wyboru szkoły. Liczę na to, że odnajdziecie swoje miejsce w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowiecki, co przyniesie Wam satysfakcję i realizację Waszych planów i zamierzeń.
 
Zapraszam
Marzena Dębniak
Starosta Ostrowiecki
{"register":{"columns":[]}}