W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Urząd Pracy z dodatkowymi środkami na aktywizację zawodową

06.09.2022

Aktywizacja osób bezrobotnych

Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim pozyskał dodatkowe środki finansowe na realizację działań aktywizacyjnych, które pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy, będącej w dyspozycji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W ramach tych funduszy od dnia 07 września 2022 r. od godziny 7.00 rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. Środki finansowe, które będą przeznaczone na ten cel pozwolą na przyznanie dotacji na podjęcie działalności gospodarczej 27 osobom bezrobotnym, w tym dwóm osobom z niepełnosprawnościami, dwóm rodzicom powracającym na rynek pracy, czterem osobom zamieszkałym na terenach wiejskich.

Wnioski można składać w punkcie podawczym Urzędu lub elektronicznie:

Wniosek w formie pliku musi być opatrzony podpisem zaufanym.

Przyznane środki pozwolą również na ciągły nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych, robót publicznych, szkoleń dla osób bezrobotnych oraz przyznanie bonów na zasiedlenie.

{"register":{"columns":[]}}