W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat w sprawie pomocy medycznej dla uchodźców

Ważny komunikat

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat potrzeby skorzystania przez uchodźców z pomocy medycznej informujemy, że obywatele ukraińscy, którzy są zarejestrowani w punkcie recepcyjnym na granicy polsko-ukraińskiej lub w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, a przybyli na teren powiatu ostrowieckiego, mogą w dniu dzisiejszym skorzystać z pomocy przyszpitalnej poradni Świątecznej i Nocnej Opieki Lekarskiej.  Od dnia jutrzejszego (poniedziałek 28 lutego) osoby z dolegliwościami chorobowymi mogą również uzyskać pomoc w Poradni Internistyczno-Pediatrycznej „Lekarz” przy ul. 11-Listopada 3 F w Ostrowcu Świętokrzyskim (tel. 41 247 07 28 od godz. 8.00 - 16.00).

Osoby niezarejestrowane w punktach recepcyjnych lub w  WCZK prosimy o kontakt pod numerami telefonów Starostwa Powiatowego   41 247 69 33; 606 849 602, gdzie uzyskają Państwo niezbędne informacje w zakresie pomocy medycznej na terenie powiatu ostrowieckiego.

Ponadto informujemy, że od poniedziałku 28 lutego będą działać:

  • w Starostwie Powiatowym punkt informacyjny dla zainteresowanych uzyskaniem informacji w zakresie pomocy uchodźcom,
  •  w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pomoc psychologiczna (tel. 730 744 244 w godz. 9.00 -  15.00)
  • w Starostwie Powiatowym punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej dla obywateli ukraińskich (tel. 664 990 364 w godz. 7.30 – 15.30)

Informujemy również, że w zakresie pomocy medycznej będziemy na bieżąco przekazywać komunikaty o miejscach, gdzie mogą uzyskać pomoc osoby przybywające na teren powiatu ostrowieckiego.

{"register":{"columns":[]}}