W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ciekawe warsztaty w muzeum

25.11.2021

Zima zbliża się wielkimi krokami. Czas zatem się na nią przygotować. Jak robią to zwierzęta? O tym uczestnicy porozmawiają w sobotę 27 listopada o godz. 11 podczas spotkania poświęconego leśnym śpiochom w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

sobota w muzeum

Zwierzęta mają różne sposoby na przetrwanie zimy. Część z nich, np. bociany czy żurawie, wybierają ucieczkę do ciepłych krajów, inne zaś zmieniają dietę. Są też takie, które zapadają w sen zimowy. Ostatnią opcję wybierają m.in. płazy, gady i część ssaków. To właśnie „leśne śpiochy” będą tematem sobotnich zajęć. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, co zwierzęta robią, aby przygotować się do takiego snu oraz jakie miejsca wybierają na długi wypoczynek. Organizatorzy zwrócą uwagę na zwierzęta, które zimę spędzają w Rezerwacie Krzemionki, jak np. jeże i nietoperze.

Zapraszamy na sobotę w muzeum – spacer po rezerwacie połączony z warsztatem plastycznym. 27 listopada godz. 11, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Wstęp: 10 zł/os. Zapisy: telefonicznie pod nr  41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.

{"register":{"columns":[]}}