W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Renowacja wejścia do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Tereszewie

11.05.2024

Renowacja wejścia do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Tereszewie

Przedmiotem zadania jest wykonanie robót konserwatorsko-budowlanych związanych z renowacją wejścia do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Tereszewie. Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Numer wniosku o dofinansowanie Edycja2RPOZ/2023/3307/PolskiLad, promesa wstępna nr Edycja2R POZ/2023/3307/PolskiLad z 4 października 2023.
W ramach prac, w celu zabezpieczenia, zachowania i utrwalenia substancji zabytku, planuje się wykonać renowację schodów wejściowych w tym między innymi skucie betonu, ułożenie schodów granitowych oraz inne niezbędne prace. Kościół parafialny w Tereszewie jest wpisany do ewidencji zabytków pod numerem Z-49/2017 z 3 sierpnia 2017 r. Planowane prace zapobiegną dalszej postępującej degradacji. Zostaną usunięte elementy niszczejące i stwarzające niebezpieczeństwo dla osób korzystających z wejścia do kościoła.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}