W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy do szkół ponadpodstawowych Powiatu Kraśnickiego

04.03.2022

Na niebieskim tle znajduje się herb Powiatu Kraśnickiego i napis oferta edukacyjna Powiatu Kraśnickiego na rok szkolny 2022/2023

Ósmoklasisto!  Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej zapraszamy Cię do naszych szkół:

 • Zespół Szkół numer 1 w Kraśniku (I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Technikum numer 1),
 • Zespół Szkół numer 2 w Kraśniku (II Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Reja, Technikum numer 2) z możliwością zamieszkania w Internacie,
 • Zespół Szkół numer 3 w Kraśniku (III Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcące,  Technikum numer 3, Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Kraśniku) z możliwością zamieszkania w Bursie Szkolnej,
 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu (Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia),
 • Zespół Szkół CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie (Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia),
 • Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku (Szkoła Podstawowa Specjalna, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy),
 • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Olbięcinie (Szkoła Podstawowa Specjalna, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia) z możliwością zamieszkania w Internacie.

Szkoły prowadzone przez Powiat Kraśnicki oferują szeroki wachlarz kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do studiowania na wybranym kierunku lub podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Nowy kierunek kształcenia: pracownik obsługi hotelowej oferuje Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół numer 3 w Kraśniku.  
Drodzy Absolwenci - przygotowaliśmy dla Was 1320 miejsc w 44 oddziałach, w tym
w liceach ogólnokształcących 510 miejsc w 17 oddziałach, w technikach 510 miejsc w 17 oddziałach, w branżowych szkołach I stopnia 300 miejsc w 10 oddziałach.

Tym z Was, którzy rozpoczną naukę w naszych szkołach oferujemy stale unowocześnianą i doposażaną bazę szkolną i sportową, zajęcia dodatkowe realizowane we współpracy z uczelniami wyższymi, możliwość zamieszkania w internacie, bursie, udział w ciekawych projektach, w tym zagranicznych m.in. Erasmus+, wymianie młodzieży, a dla najlepszych uczniów stypendia (w 2021 roku Starosta Kraśnicki przyznał 278 stypendiów naukowych na łączną kwotę 166 800 złotych).
Nabór na rok szkolny 2022/2023 prowadzony jest po raz kolejny w systemie elektronicznym firmy Vulcan. Ważnym celem wykorzystania systemu elektronicznego w trakcie rekrutacji jest ograniczenie liczby dokumentów i liczby wizyt kandydata w szkołach. Kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą.
Każdy z Was jako kandydat do szkoły ponadpodstawowej jest rejestrowany w systemie przez macierzystą szkołę podstawową, uczestniczącą w procesie rekrutacji. Jeżeli szkoła podstawowa nie uczestniczy w elektronicznej rekrutacji możesz samodzielnie założyć konto w systemie lub też udać się do szkoły, która jest Twoim pierwszym wyborem, gdzie uzyskasz pomoc przy rejestracji w systemie.
Uczniowie spoza Powiatu Kraśnickiego, starający się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej na terenie powiatu kraśnickiego w terminie określonym w harmonogramie samodzielnie rejestrują się w systemie. Mogą też udać się do szkoły, którą wybrali na etapie rekrutacji, gdzie uzyskają pomoc w procesie rejestracji w systemie.
Podstawowe zasady, o których należy pamiętać, wypełniając podanie o przyjęcie do szkoły:

 • można kandydować do trzech szkół (szkół a nie zespołów szkół),
 • w każdej z wybranych szkół uczeń może wybrać dowolną liczbę klas,
 • Im więcej klas zostanie wskazanych we wniosku, tym większe szanse na dostanie się do jednej z nich,
 • wypełniony wniosek należy złożyć w szkole, której oddział na liście wyborów znalazł się jako pierwszy,
 • bardzo ważne jest odpowiednie uszeregowanie swoich wyborów. Na pierwszym miejscu musi znaleźć się ta klasa, na której uczniowi najbardziej zależy,
 • złożenie oryginałów dokumentów potwierdza wolę uczęszczania do szkoły ponadpodstawowej i jest gwarantem przyjęcia do szkoły.

 

Materiały

Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023
Oferta Edukacyjna Szkół Powiatu Kraśnickiego
{"register":{"columns":[]}}