Powrót

Zapaśniczki z medalami mistrzostw Polski

18.11.2022

W dniach 11-12 listopada br. w Stargardzie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 14 w zapasach. W zawodach wzięło udział 151 zawodniczek z 58 klubów z całej Polski. Zapaśniczki z terenu naszego powiatu wywalczyły 2 medale.

Trener Damian Jakóbczyk (w środku) wraz z zawodniczkami: Agnieszką Bryczek (od lewej) i Oliwią Torbą (z prawej)

LUKS Suples Kraśnik reprezentowały 2 zawodniczki: Agnieszka Bryczek (uczennica Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej), która zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 70 kg i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku – Oliwia Torba (11 miejsce w kategorii wagowej 50 kg). Od przyszłego roku dziewczyny zaczynają rywalizację w kategorii wiekowej junior młodszy.

Brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 36 kg zdobyła Alicja Krawczyk z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Stróży.