W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rafał Wójcik ze srebrnym medalem Igrzysk Głuchych

09.05.2022

Świetne wiadomości dotarły do nas z trwających od tygodnia w brazylijskim Caxias do Sul XXIV Letnich Igrzysk Głuchych. Rafał Wójcik, na co dzień trenujący w Uczniowskim Klubie Pływackim „Fala” w Kraśniku, wraz z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył srebrny medal w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Wielkie gratulacje!

Zdjęcie przedstawia 4-osobową sztafetę 4 x 200 m stylem dowolnym, stojącą na tle brazylijskiego basenu. Zawodnicy ubrani są w stroje reprezentacji Polski i prezentują w dłoniach zawieszone na szyjach srebrne medale. Pierwszy od prawej strony stoi Rafał Wójcik.

Rafał, pomimo problemów z aklimatyzacją, do tej pory startował znakomicie, pokazując, że jest w świetnej formie. Pierwszego dnia igrzysk zajął IV miejsce w wyścigu sztafetowym 4 x 100 m stylem dowolnym, natomiast drugiego wystartował na 200 m stylem grzbietowym, awansował do finału i ostatecznie zajął VI lokatę.


Przed zawodnikiem jeszcze dwa starty w jego ulubionych konkurencjach: na 50 i 800 m stylem dowolnym i zarazem kolejne szanse na medalowe miejsca. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

 

M.S.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}