W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mamy kolejnego olimpijczyka

29.04.2022

Start w Igrzyskach Olimpijskich to marzenie każdego sportowca. O tym, jak wielki jest to wyczyn i jak trudno dostąpić takiego zaszczytu świadczy fakt, że w historii Kraśnika tylko 4 osoby wystartowały w tej wyjątkowej, największej na świecie imprezie sportowej. Już niebawem liczba naszych olimpijczyków powiększy się.

Zdjęcie przedstawia Rafała Wójcika stojącego obok rollupu z niebieskim napisem na górze: Zaprzysiężenie Reprezentacji Polski Niesłyszących oraz czarnym poniżej: Warszawa, 27.04.2022. Na dole rollupu pisze: 24 DEAFLYMPICS, a pod nim: XXIV Letnie Igrzyska Głuchych 01.05. - 15.05.2022 CaXias Do Sul, Brazylia. Rafał w rękach trzyma nominację do reprezentowania Barw Polski

W dniu 27 kwietnia w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” Kraśnik – Rafał Wójcik, złożył przysięgę i otrzymał nominację do reprezentowania barw Polski w XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych, które odbędą się w dniach 1-15 maja 2022 roku w miejscowości Caxias do Sul w Brazylii! Tym samym UKP „Fala” Kraśnik może poszczycić się już dwójką olimpijczyków. Kiedy w 2008 roku w Igrzyskach Olimpijskich wystartowała Zuzanna Mazurek, Rafał miał zaledwie 2 lata. O możliwości jego startu w Igrzyskach Głuchych było wiadomo już od jakiegoś czasu, bowiem w ostatnim czasie był jednym z najlepszych polskich zawodników. W ubiegły roku został wicemistrzem świata w pływaniu głuchych na 1500 m stylem dowolnym oraz brązowym medalistą w wyścigu sztafetowym 4 x 200 m stylem dowolnym. Teraz spełnia następne swoje marzenie.

Rafał za swoje osiągnięcia sportowe jest rokrocznie nagradzany nagrodą Starosty Kraśnickiego.

Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!

 

M.S.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}