Powrót

Kamil Jastrzębski zwycięża w półmaratonie w Lublinie

10.06.2022

W sobotę 4 czerwca bieżącego roku na trasie ze Świdnika do Lublina został rozegrany 9. PKO Półmaraton Solidarności. Biegacze mieli do pokonania dystans 21. 097 km. W zawodach udział wzięło dwóch zawodników Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku.

Kamil Jastrzębski (pierwszy od lewej) wraz z Michałem Biały stoją na bieżni z medalami

W półmaratonie zwyciężył Kamil Jastrzębski, który od samego startu narzucił rywalom bardzo mocne tempo i objął prowadzenie w wyścigu. Po 5 km samotnie walczył z trudną technicznie trasą i linię mety przekroczył z ogromną przewagą z czasem 1:05.44. Drugiego na mecie zawodnika pokonał o dwie minuty i 16 sekund. Kolejny nasz zawodnik, Michał Biały, był na linii mety piąty (1.10 55 min.) i ustanowił nowy rekord życiowy.

Kamil Jastrzębski powrócił na biegowe trasy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Jego bardzo dobry wynik w 9. PKO Półmaratonie Solidarności daje nadzieję na kolejny dobry występ. Już w sierpniu wystartuje w 25 Mistrzostwach Europy w Monachium.