W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Fala” na Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu

10.06.2022

W dniach 31 maja – 4 czerwca 2022 roku na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Wystartowało w nich niemal 500 zawodników z 99 klubów.

Pięciu pływaków "Fali" Kraśnik, stojących na tle basenu

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” w Kraśniku (UKP „Fala” Kraśnik) to dopiero juniorzy (większość juniorzy młodsi), ale ponieważ mistrzostwa rozgrywane były blisko Kraśnika postanowili sprawdzić swoje umiejętności na tle czołowych zawodników w Polsce oraz wykorzystać okazję, aby móc uczyć się od najlepszych. Czwórka naszych dziewcząt wystąpiła w ścisłych finałach. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Anna Wilk, która mając zaledwie 16 lat dwukrotnie uplasowała się na V miejscu wśród seniorek na dystansach 800 i 1500 metrów stylem dowolnym. Ania była także IX na 400 m tym stylem.
W finałach B wystąpiły natomiast: Maja Ryfka (na 100 i 200 m stylem grzbietowym) oraz siostry Oliwia i Milena Sosnówka (obie na 200 m stylem motylkowym). Dobre starty zanotowali także: Rafał Wójcik, Gabriela Surowiec, Dawid Dzięgielewski, Danylo Fylypiv i Piotr Borsuk. Amelia Wysocka wystartowała tylko raz i musiała zrezygnować z dalszych występów ze względu na kontuzję.

Swój pierwszy medal w seniorach wywalczył tymczasem wychowanek „Fali” – Błażej Paszkowski. Płynąc wraz z kolegami z obecnego klubu (AZS UMCS Lublin) w ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski, sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym, zdobył brązowy medal.
    
Teraz zawodnicy „Fali” będą przygotowywać się do juniorskich Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w pierwszej połowie lipca.

 

M.S.

{"register":{"columns":[]}}