Powrót

3 medale uczniów SMS przy kraśnickiej „Trójce”

11.05.2022

W dniach 4 – 8 maja 2022 r. w Suwałkach odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski juniorek, juniorów młodszych w zapasach. Na zawodach nie mogło zabraknąć zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suples” w Kraśniku (LUKS „Suples” Kraśnik) oraz uczniów kraśnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

Zdjęcie przedstawia zawodników stojących po ceremonii dekoracji na podium w kategorii 48 kg. Na pierwszym stopniu podium od lewej strony stoi Daniel Pietroń. Obok niego stoi jego trener Damian Jakóbczyk, który trzyma rękę na ramieniu Daniela. Na drugim stopniu podium stoi jeden zawodnik, natomiast na trzecim - dwóch zawodników. Zawodnicy maja zawieszone na szyjach medale, a w rękach trzymają dyplomy.

Rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Prawo startu miało 120 najlepszych zawodniczek z całej Polski. Nasze trzy reprezentantki były najmłodsze w tej grupie wiekowej, więc wszystko jeszcze przed nimi. Najlepiej wypadła Julia Partyka, która zajęła 5 miejsce (kategoria 73 kg). Anna Bryczek wywalczyła 7 miejsce (kat. 69 kg), natomiast Anna Flis uplasowała się na miejscu 8 (kat. 58 kg). Na 56 startujących klubów LUKS „Suples” w Kraśniku zajął 17 lokatę.

Po dziewczętach rywalizowali chłopcy. Do zawodów przystąpiło 170 najlepszych zawodników z całej Polski. „Suples” reprezentowało 6 zapaśników, którzy są również uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Indywidualnie najlepiej wypadł Daniel Pietroń, który zajął I miejsce (kat. 48 kg). Warto dodać, że Daniel ma ogromne szanse wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Rumunii. Brązowe medale zdobyli: Roni Wójcik (kat. 55 kg) oraz Eryk Michalak (kat. 71 kg). Na dalszych pozycjach uplasowali się: Szymon Świderek (10 miejsce w kat. 80 kg), Wojciech Kurzyna (14 miejsce w kat. 60 kg) oraz Marcel Zając (16 miejsce w kat. 60 kg). Drużynowo LUKS „Suples” Kraśnik zakończył rywalizację chłopców na 2 miejscu na 64 startujące kluby.

Należy dodać, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w tej grupie wiekowej już trzeci rok z rzędu „Suples” stanął na podium w klasyfikacji drużynowej.