W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Puchar Polski Nordic Walking

Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i ta piękna przyroda - tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w Puszczy Białowieskiej – obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczestnicy Pucharu w tle - na pierwszym planie zielone oznakowanie trasy nordic walking

Puchar Polski Nordic Walking w Polsce - międzynarodowa impreza promująca nordic walking,  liczy już ponad 10 lat, z czego spory kawałek jego historii związany jest z Hajnówką.  Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce i Nadleśnictwa Hajnówka w latach 2012 - 2016 r. Powiat Hajnowski był jednym z przystanków maszerów (w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach). Od 2016 r. w naszym regionie rozstrzygany jest finał zawodów – dotąd rozgrywany w Gdańsku.

Puchar Polski Nordic Walking  na stałe zagościł w kalendarzu imprez cyklicznych Województwa Podlaskiego.  Impreza jest dużym przedsięwzięciem medialnym i organizacyjnym, bowiem co roku przyciąga setki miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski oraz zagranicy. Gdy w 2012 r. roku zaczynaliśmy organizować pierwszą edycję, nikt nie spodziewał się, że za kilka lat impreza o charakterze lokalnym przeobrazi się w ogólnopolskie wydarzenie z setkami uczestników z kraju i zagranicy.

Tradycyjnie zawody rozgrywają się na dystansie 21 km, 10 km oraz 5 km w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Wystartować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję - zawody rozgrywane są w około 20 kategoriach męskich i damskich. Bo w końcu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i promocję aktywnego wypoczynku – oczywiście w bliskim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej.

Region Puszczy Białowieskiej to atrakcyjne miejsce dla fanów nordic walking (ale nie tylko – rowerzyści, poszukiwacze przygód (a raczej skarbów, ukrytych gdzieś na mecie questowyh tras), piechurzy oraz leniuszki lubujące się w słonecznych kąpielach nad jeziorem znajdą tu coś dla siebie) - Puszczę Białowieską oplata sieć tras NW w ramach 3 Parków – Nordic Walking „Kraina puszczy i Żubra”  Nordic Walking Park Narewka oraz Nordic Walking Białowieża. To ponad 150 km tras nordic walking! Szlaki powstały na zlecenie Starostwa Powiatowego, chętni mogą wypożyczyć kije NW w Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA. Od 2020 r. włączyliśmy się w promocję NEW Walking z wykorzystaniem kijów BungyPump – także dostępnych w Centrum.

Puchar Polski Nordic Walking organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w porozumieniu z Nadleśnictwem Hajnówka i Polską Federacją Nordic Walking jest jednym z trzech Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Podlaskiego – inicjatywa została nagrodzona w 2019 roku.

W 2021 r. impreza odbyła się 11 września, relacja w załączeniu.

 

Materiały

Finał Pucharu Polski Nordic Walking 2021 już za nami! Relacja z imprezy

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}