W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sytuacja na rynku pracy w powiecie bielskim w 2021 r.

17.11.2021

Ocena stanu rynku pracy w powiecie bielskim w bieżącym roku była przedmiotem analizy rady powiatu podczas październikowej sesji. Stan ten, wbrew obawom o negatywne skutki pandemii, w 2021 roku nie uległ pogorszeniu.

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim

W porównaniu do roku ubiegłego zmniejszyła się liczba zarejestrowanych bezrobotnych, a stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu 4,0%, co plasuje powiat bielski wśród powiatów z najniższym bezrobociem w województwie (średnia 7,4%).

Powiatowy urząd pracy w dalszym ciągu udzielał wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej pracodawcom, którzy ucierpieli z powodu pandemii. Większość działań urzędu w bieżącym roku polegała jednak na wspieraniu zatrudnienia oraz szkoleniu pracodawców i ich pracowników.

Niski poziom bezrobocia w powiecie powoduje, że wielu pracodawców ma duże problemy w znalezieniu pracowników, zarówno tych wykwalifikowanych, jak i do prac prostych. Z tego powodu nieprzerwanie rośnie zainteresowanie zatrudnieniem cudzoziemców.

Powiatowy urząd pracy stara się nadążyć za zmieniającym się zapotrzebowaniem rynku pracy aplikując o dodatkowe środki i realizując programy, często mające charakter pilotażowy czy innowacyjny, o czym wielokrotnie pisaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy. Mimo stanu epidemii bielski urząd pracy zajmuje się aktywnym wspieraniem pracodawców i osób poszukujących pracy, realizując nieprzerwanie wszystkie  dostępne usługi i instrumenty rynku pracy.

Mając na uwadze potrzebę zapewnienia bezpiecznych warunków kontaktu z urzędem pracy, klientom umożliwione zostało załatwianie spraw w sposób zdalny.

ap, pup

{"register":{"columns":[]}}