W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uchwała krajobrazowa. Przypominamy o dostosowaniu tablic i urządzeń reklamowych

Zdjęcie przedstawia billboard bez żadnego napisu ustawiony na tle niebieskiego nieba na zewnątrz

W związku z obowiązującą uchwałą krajobrazową przypominamy, że niektóre elementy zagospodarowania działek (m.in. tablice i urządzenia reklamowe), powinny być dostosowane do wspomnianego aktu.

Przypominamy, że w dniu 18 stycznia 2023 r. weszła w życie uchwała nr LXIX/547/22 Rady Miasta Chełm z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, na terenie Miasta Chełm (tzw. "uchwała krajobrazowa").

Wszystkie, wyżej wspomniane, nowe elementy powinny być realizowane zgodnie z ustaleniami uchwały.

W akcie ustalony został termin dostosowania tablic reklamowych i urządzeń reklamowych istniejących w dniu wejścia w życie uchwały i niezgodnych z przepisami uchwały do zasad i warunków określonych w uchwale - 12 miesięcy od dnia wejścia w życie uchwały, tj. do dnia 18 stycznia 2024 r.

Ponadto, we wspomnianym terminie do zapisów uchwały należy dostosować ogrodzenia wykonane z prefabrykowanych betonowych przęseł lub blachy, zniszczone lub zardzewiałe przęsła wykonane z drucianej siatki, albo elementy wykonane z różnych, łączonych ze sobą dowolnie materiałów: płyt, tworzyw sztucznych, tkanin, tekstyliów i folii, zawierające elementy ostre lub niestanowiące integralnego elementu przęsła ogrodzenia.

Informujemy również, że podmiot, który umieścił tablicę reklamową lub urządzenie reklamowe niezgodne z przepisami uchwały, lub nie dostosował jej w określonym czasie, podlega karze pieniężnej na podstawie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  z uwzględnieniem stawek określonych w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych.

W załączeniu tekst uchwały krajobrazowej i poradnik dobrych praktyk.

Materiały

treść​_uchwały​_krajobrazowej
treść​_uchwały​_krajobrazowej.pdf 11.04MB
poradnik-dobrych-praktyk
poradnik-dobrych-praktyk.pdf 19.05MB
{"register":{"columns":[]}}