W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szymon Szymonowicz ze srebrnym medalem podczas wojskowych MŚ

Cztery osoby stoją na zdjęciu wewnątrz budynku. Stoją na podeście i każda z nich ma zawieszony na szyi medal.

Szymon Szymonowicz, zawodnik Cementu-Gryfa Chełm, zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w Iranie Wojskowych Mistrzostwach Świata w zapasach.

Szymon Szymonowicz, który w nomenklaturze wojskowej może pochwalić się stopniem szeregowego, startował w kategorii do 87 kilogramów. W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym pokonał przez przewagę techniczną 8:0 reprezentanta Tunezji Sabriego Mnasira, natomiast w półfinale wygrał na punkty 9:8 z Gruzinem, Mistrzem Olimpijskim z Rio de Janeiro, Davitem Chakvetadze.

Wyższość rywala musiał uznać dopiero w finale, w którym minimalnie uległ reprezentantowi Armenii Gevorgowi Tadevosyanowi. Ostatecznie Szymonowicz zdobył srebrny krążek.

To kolejny sukces chełmskiego zapaśnika. Niedawno zawodnik zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w Belgradzie Mistrzostw Świata do lat 23.

Fot. www.iwf.ir

{"register":{"columns":[]}}