Kalendarium statystycznych badań naukowych 2023
Statystyczne badania ankietowe mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Aktywny udział w badaniu i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Przekłada się to na wielkość wskaźników służących do oceny sytuacji społeczno-gospodarczej oraz monitorowania i oceny skuteczności podejmowanych działań. Wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz w zakresie rynku pracy, rolnictwa, warunków życia, a także poziomu ubóstwa.
Ankieterzy statystyczni przeprowadzający badania na terenie naszego województwa są pracownikami Urzędu Statystycznego w Warszawie. Tożsamość ankietera można sprawdzić za pomocą aplikacji http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2022/index.htm lub dzwoniąc na Infolinię Statystyczną (22 279 99 99), a także pod numery telefonów podane na naszej stronie: https://warszawa.stat.gov.pl/badania-ankietowe/.
Urząd Statystyczny w Warszawie zachęca do zapoznania się z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin. To efekt naszej wspólnej pracy, tym bardziej warto się z nimi zapoznać i sprawdzić zmiany, jakie zaszły na przestrzeni 10 lat. Wyniki NSP 2021 dostępne są w Banku Danych Lokalnych i na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie Twitter https://twitter.com/Warszawa_STAT
Materiały
kalendarium_statystycznych_badań_ankietowych_2023kalendarium_statystycznych_badań_ankietowych_2023.pdf 1.60MB