W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mistrzostwa Polski odbędą się w Świerklańcu

14.09.2023

W zabytkowym parku w Świerklańcu odbędą się Mistrzostwa Polski w Disc Golfie 2023! Najlepsi zawodnicy w kraju będą rywalizować w naszym malowniczym parku w dniach od 15 do 17 września br. Zawody w tej dyscyplinie sportowej odbywały się już w świerklanieckim parku. Mistrzostwa Polski w disc golfie odbywały się już u nas w 2019 roku.

Mistrzostwa Polski w Disc Golfie - grafika drzewa, koszta do disc golfa i dzika z napisem Mistrzostwa Polski w Disc Golfie 2023 Świerklaniec

Czym jest disc golf?
W największym uproszczeniu jest to połączenie golfa i frisbee. Zamiast dołków golfowych są jednak specjalne kosze, do których - zamiast piłeczką - celuje się dyskami, przypominającymi frisbee. Zawodnik musi trafić do kosza wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Tak, jak w golfie używa się różnego rodzaju kijów, tak w disc golfie, zawodnicy używają dysków o różnych właściwościach, w zależności od rzutu, jaki chcą wykonać.
Disc golf zdobywa w Polsce popularność. Jego historia sięga początku XX wieku. Podobno, pierwsza rozgrywka miała miejsce w 1926 roku Kanadzie.

{"register":{"columns":[]}}