W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Ze środków Województwa Małopolskiego

III edycja projektu JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowbordzie "Jeżdzę z głową"

W gminie Stryszów już po raz trzeci będzie realizowany projekt „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Dzięki dotacji pozyskanej z Województwa Małopolskiego dzieci ze szkół podstawowych w Stryszowie, Dąbrówce, Łękawicy i Zakrzowie wezmą udział w kursach nauki jazdy na nartach.  

Łącznie w projekcie zaplanowano udział 40 dzieci klas I-III.

Całkowity koszt projektu wynosi 40 384,40 zł, w tym dotacja WM wynosi 11 300 zł, 4 000,00 zł pokrywają rodzice dzieci, a 25 084,40 zł dopłaci gmina Stryszów.

Kurs nauki jazdy na nartach będzie obejmował szkolenie w wymiarze 20 godzin zajęć dla każdej z grup, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów licencjonowanej szkoły narciarstwa. Projekt będzie prowadzony w ramach zajęć pozalekcyjnych w cyklu 6 wyjazdów dla każdej z grup do Stacji Narciarskiej Czarny Groń, Rzyki - Praciaki. Oprócz zajęć z instruktorem, w projekcie uwzględniono posiłki regeneracyjne dla uczestników kursów.

Nabycie umiejętności jazdy na nartach pozwoli dzieciom na aktywne spędzanie czasu wolnego, co w dobie Internetu, smartfonów i innych mediów jest szczególnie ważne dla poprawy zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy poprawi się bezpieczeństwo dzieci na stokach a także stworzone zostaną szanse dla rozwoju sportowych talentów. Projekt przyczyni się do popularyzacji dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechniania kultury licznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.