W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dla rolników dotycząca składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

na zdjęciu niebieski ciągnik rolniczy jedzie polną drogą przez pola. Pola są skoszone widoczne ściernisko

Urząd Gminy Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w pokoju nr 5 (podatki), w terminie od 01.08.2022 roku do 31.08.2022 roku.

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć faktury za okres od 01.02.2022 roku do 31.07.2022 roku oraz dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta (jeśli nie był składany wniosek w lutym).

Materiały

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
Wniosek​_o​_zwrot​_podatku​_akcyzowego.pdf 0.85MB
Załącznik do wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
Załącznik​_do​_wniosku​_o​_zwrot​_podatku​_akcyzowego.pdf 0.42MB
Zestawienie do faktur
zestawienie​_faktur.pdf 0.26MB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie inną niż pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie
Formularz​_informacji​_.pdf 0.11MB
{"register":{"columns":[]}}