W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment zegara, po prawej na beżowym tle z zarysem białych punktów w kształcie owalu z napisem Wydarzenia

XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Somianka 2022 odbył się 28 lutego w GOK w Somiance. Warunki związane z pandemią zmusiły nas do zmiany formuły. Przesłuchania prezentacji wokalno-muzycznych odbyły się z podziałem na szkoły, bez udziału publiczności i gości zaproszonych. W przeglądzie w sumie wzięło udział 12 uczestników, którzy zaprezentowali 6 kolęd i pastorałek.
Laureatami zostali: 
Kat A. kl.  0-II

  • I miejsce – Adam Szczesny, Jakub Szczesny, Łucja Sakowska, Alicja Wróbel, Szkoła Podstawowa w Ulasku

Kat B. kl.  III-V

  • I miejsce – Aleksandra Szczesna, Amelia Łyczkowska, Iza Turek, Szkoła Podstawowa w Ulasku
  • II miejsce – Patrycja Piątek, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II W Somiance

Kat. C. kl. VI-VIII

  • I miejsce – Martyna Kwaśny, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen bryg pil Stanisława Skalskiego
  • II miejsce – Julia Wykowska, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II W Somiance
  • III miejsce – Patrycja Jeż, Oliwia Szczesna, Szkoła Podstawowa w Ulasku

Uczestnikom i ich opiekunom składamy podziękowania za to, że mimo tych trudnych warunków zechcieli kultywować tradycję i dołożyli wielu starań, by móc przygotować tegoroczne prezentacje. Laureatom gratulujemy osiągniętych wyników. Wszystkim życzymy zdrowia i jak najszybszego powrotu do codzienności takiej, jaką znamy sprzed pandemii. Byście mogli bez zastrzeżeń i ograniczeń kształtować swoją osobowość, rozwijać talenty i pomnażać osiągnięcia nie tylko te artystycznej.
 

{"register":{"columns":[]}}