W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dofinansowanie w wysokości 200.000,00 zł dla Gminy Somianka

Gmina Somianka zawarła z Województwem Mazowieckim umowę o dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Przebudowa stawu w Jackowie Górnym”.

ikona po prawej ikona szary kuter rybacki i niebieska ryba podobna kształtem do fali i napis rybactwo i morze. Po lewej flaga Unii Europejskiej i napis Unia Europejska Europejski Fundusz Morski i Rybacki

Celem operacji jest odtworzenie pierwotnego stanu zbiornika wodnego (stawu) w miejscowości Jackowo Górne poprzez jego renaturyzację. W ramach operacji zostaną wykonane roboty geodezyjne na gruncie oraz roboty ziemne: mechaniczne karczowanie zagajników gęstych, usunięcie za pomocą spycharek warstwy ziemi urodzajnej (humusu), odmulenie koparko-odmularkami, roboty ziemne wykonane koparkami podsiębiernymi, skarpowanie brzegów, wykonanie opasek z kiszek faszynowych oraz umacnianie skarp wykopów i nasypów (humusowanie z obsiewem). Inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada 2022 roku. Wartość inwestycji: 259.451,22 zł, kwota dofinansowania:  200.000,00 zł.

Inwestycja realizowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

{"register":{"columns":[]}}