W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ WIELKANOCNĄ

12.04.2022

spotkanie wielkanocne

W przedświąteczny wtorek w sali konferencyjnej urzędu gminy Siedlce zorganizowano „tradycyjne świąteczne spotkanie”. Organizatorem i gospodarzem był Henryk Brodowski wójt gminy Siedlce. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez wójta zaproszonych gości, złożenia życzeń wszystkim zaproszonym gościom i pracownikom urzędu.

Wśród gości honorowych był J.E. Ks. bp. Kazimierz Gurda - Ordynariusz Diecezji Siedleckiej, księża z lokalnych parafii, przedstawiciele samorządu miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, uczelni siedleckich, policji, wojska, służby więziennej i straży pożarnej, radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz pracownicy urzędu gminy Siedlce.

W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadził ks. bp Kazimierz Gurda wygłaszając krótką homilię, składając życzenia i błogosławiąc pokarmy przygotowane na świątecznym stole. Na stole królowały potrawy wielkanocne: półmiski z wędlinami i  jaja z łososiem, sałatki jarzynowe i śledziowe, jaja faszerowane, baby wielkanocne, mazurki i keksy.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa wyrobów rękodzielniczych (pisanek i strojów wielkanocnych), przygotowana przez Gminy Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}