W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja w sprawie dodatku węglowego

białe tło ramka niebieska ramka dookoła wewnątrz ramki niebieski napis informacja powyżej w niebieskim kole niebieska literka i

Wypłata dodatków węglowych jest zadaniem zleconym Gminie Lubenia i jego realizacja jest uzależniona od otrzymania środków od Wojewody Podkarpackiego.

Gmina Lubenia złożyła zapotrzebowanie na w/w środki w określonym przez Wojewodę terminie, jednak do dnia dzisiejszego ich nie otrzymała, co uniemożliwia realizację wypłat dodatków węglowych.

Wydanie informacji oraz wypłata dodatków węglowych nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków na realizację zadania oraz przyjęciu ich do planu finansowego.

Ponadto trwają prace legislacyjne dotyczące nowelizacji ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. z 2022 poz.1692 t.j.), a informacje zawarte w złożonych wnioskach wymagają szczegółowej weryfikacji.

                                                                                                       Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

{"register":{"columns":[]}}