W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zostań licencjonowanym przewodnikiem PTTK

Informujemy, że Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska-Łeba" prowadzi nabór na kurs Przewodnik turystyczny PTTK z uprawnieniami na Powiat Słupski, Lęborski, Wejherowski

Logo Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Lęborska - Łeba", składa się z obrazka przypominającego fale oraz tekstu: "LOT Ziemia Lęborska - Łeba"

Odbiorcy:

Słuchaczami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, posiadają co najmniej średnie wykształcenie, są komunikatywne (znajomość obcych języków mile widziana, ale niewymagana).

Cel kursu:

Przygotowanie do pracy w charakterze przewodnika turystycznego, polegającej na oprowadzaniu grup wycieczkowych (szkolne, osoby dorosłe, wycieczki zagraniczne) po największych atrakcjach turystycznych powiatu słupskiego, lęborskiego i wejherowskiego.

Program podstawowego szkolenia ogólnego:

 • metodyka i etyka przewodnictwa,
 • ogólne zasady bezpieczeństwa w turystyce,
 • podstawowe przepisy prawne w turystyce,
 • wybrane zagadnienia z psychologii i socjologii.

 Zajęcia praktyczne w formie ćwiczeń w terenie i wycieczek szkoleniowych.

Program podstawowego szkolenia specjalistycznego:

 • historia regionu na tle historii Polski,
 • kultura i sztuka regionu,
 • charakterystyka geograficzna regionu,
 • etnografia regionu,
 • środowisko przyrodnicze regionu i jego ochrona,
 • zagospodarowanie turystyczne regionu,
 • terenoznawstwo i topografia.

Szkolenia praktyczne w formie ćwiczeń w terenie i wycieczek szkoleniowych.

O kursie:

Szkolenie prowadzone będzie przez wykwalifikowanych specjalistów z branży turystycznej, konserwatorów zabytków, pracowników muzealnych oraz wykładowców akademickich. W ramach kursu słuchacze skorzystają z bezpłatnego wstępu do wybranych muzeów, obiektów historycznych i przyrodniczych oraz bezpłatnego udziału w czterech wycieczkach (objazdach szkoleniowych) z wykorzystaniem środków lokomocji pozostających do dyspozycji organizatora: (1. Słowiński Park Narodowy - Łeba, 2. Słupsk - SPN Smołdzino, 3. Wejherowo i Lębork).

Termin, miejsce i forma zajęć:

Kurs będzie trwał przez okres około trzech miesięcy, obejmie 117 godzin wykładowych + 4 dni wycieczkowych. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele. Miejscem zajęć teoretycznych i spotkań organizacyjnych będzie sala szkoleniowa w Lęborku. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w obiektach na trasach zwiedzania, w muzeach, kościołach, obiektach zabytkowych, a także w Słowińskim Parku Narodowym.

Opłata za kurs: 1 300 zł oraz 30 zł za egzamin. Wszyscy uczestnicy muszą być członkami PTTK (zapisy w trakcie trwania kursu).

Spotkanie organizacyjne: 29 października br., godz. 10:00.

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z organizatorem kursu (tel. 500 180 012).

Organizatorzy: Regionalny Oddział PTTK w Słupsku, Koło Przewodników PTTK w Lęborku.

{"register":{"columns":[]}}