W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sprzedaż węgla w Gminie Łęczyce

Przedstawiamy aktualne informacje dotyczące sprzedaży węgla w gminie Łęczyce na zasadach określonych w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Zdjęcie bryłek węgla

Mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego będą mogli zakupić węgiel w siedzibie zakładu, tj. w Łęczycach przy ul. Kościelnej 17A w asortymencie groszek frakcji 8-25mm oraz orzech frakcji powyżej 25mm za cenę 2000 zł brutto/tonę.

Sprzedaż węgla odbywa się na podstawie zweryfikowanego przez Urząd Gminy Łęczyce wykazu osób wnioskujących o zakup preferencyjny paliwa stałego, według kolejności wpływu do UG Łęczyce.

Węgiel można odbierać osobiście lub przez upoważnioną osobę, przedkładając stosowne pełnomocnictwo do odbioru paliwa stałego.

Co zrobić aby odebrać węgiel?

  • Dokonać opłaty za węgiel w kasie GZUK w Łęczycach w formie gotówkowej lub płatność kartą
  • Odebrać węgiel z placu składowego bezpośrednio po dokonaniu płatności.

Wszelkich informacji dotyczących zakupu węgla w siedzibie GZUK można uzyskać pod numerem telefonu 531 983 087 w godzinach 7:00 – 15:00.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie GZUK Łęczyce: https://gzukleczyce.pl/index.php/category/aktualnosci/

Jakość węgla

Drodzy mieszkańcy!

Informujemy, że Gmina Łęczyce nie odpowiada za jakość węgla przeznaczonego na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

Nie mamy wpływu na to jaki węgiel trafi na skład węglowy w Łęczycach. Podmiotem dokonującym wyboru i dalszej odsprzedaży węgla gminom, który ostatecznie trafi również do mieszkańców naszej gminy jest PGE Paliwa Sp. z o. o. wyznaczona przez polski rząd.

Drogi mieszkańcu! Jeżeli masz wątpliwości co do tego, jakiej jakości będzie węgiel, sprawdź go osobiście przed dokonaniem zakupu na składzie węglowym Gminnego Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Kościelnej 17A w Łęczycach.

Materiały

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego
Wniosek​_-​_zakup​_preferencyjny.pdf 0.31MB
{"register":{"columns":[]}}