W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program "Czyste Powietrze"

Gmina Hażlach zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie w zakresie uruchomienia punktu konsultacyjno- informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”.

Dzięki Programowi „Czyste Powietrze” osoby fizyczne będące właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych (maksymalnie 2 lokale) mogą uzyskać dofinasowanie m.in. na wymianę źródła ciepła, kompleksową termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

W ramach działania punktu przeszkolony pracownik udziela mieszkańcom bezpłatnych porad o możliwościach uzyskania dofinansowania, a także pomaga w przygotowaniu i złożeniu wniosku o podstawowy i podwyższony poziom  dofinansowania.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny czynny jest dwa dni w tygodniu, tj. w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 13.00 oraz w środy w godzinach od 12.00 do 17.00 i jest zlokalizowany w siedzibie Urzędu Gminy Hażlach w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Mienia (boczne wejście do Urzędu).

Mieszkańcy chcący skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 33 8569 479, wew. 61 w celu umówienia terminu konsultacji.
 

*          *          *

Aktualne dane o wdrażaniu Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Hażlach

(stan od początku trwania programu do dnia 31.12.2022 r.)

Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 246

Liczba zawartych umów o dofinansowanie: 213

Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 102

Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1 106 480,88 zł

Materiały

Program "Czyste Powietrze": Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Program "Czyste Powietrze": Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
Materiały informacyjne do pobrania
Uniwersalna ulotka o programie
Ulotka​_Czyste​_Powietrze.pdf 1.70MB
Uniwersalna broszura o programie
Broszura​_Czyste​_Powietrze.pdf 5.04MB
Uwaga komunikat: Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!
24​_07​_2023​_Komunikat​_Sprawdz​_oferte​_na​_swoje​_nowe​_zrodlo​_ciepla.doc 0.04MB

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}