W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Zakochani w świecie". Spotkanie z Joanną Grzymkowską-Podolak i Jarosławem Podolakiem

20.11.2023

Spotkanie z Joanną Grzymkowską-Podolak i Jarosławem Podolakiem

20 listopada 2023 r. uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w spotkaniu z podróżnikami Joanną Grzymkowską-Podolak oraz Jarosławem Podolakiem. Goście zabrali uczestników w fascynującą podróż po Indiach. Opowiedzieli o kulturze, religii i życiu codziennym oraz zaprezentowali fotografie z podróży.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Żebrowskiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie, za zorganizowanie spotkania.

 

Joanna Grzymkowska-Podolak - dziennikarka, podróżniczka, autorka książek podróżniczych („Zakochani w świecie. Maroko”, „Zakochani w świecie. Indie”, „Zakochani w świecie. Malezja”, „Zakochani w świecie. Kambodża” - w przygotowaniu.). Pracę w mediach zaczynała od dziennikarstwa informacyjnego w TVP Olsztyn. Tam poznała operatora obrazu, obecnie męża - Jarosława Podolaka. Jako reporterka współtworzyła codzienną redakcję Dzień dobry TVN. Przez trzy lata wielokrotnie nagradzana dziennikarka i wydawczyni Pytania na Śniadanie. Jako realizatorka współpracowała przy największych projektach life stylowych. Ze stałej pracy w telewizji zrezygnowała na rzecz własnych projektów podróżniczych. Autorka prelekcji i spotkań  w kraju i za granicą. Prelegentka na największych festiwalach podróżniczych. Autorka telewizyjnego cyklu filmów  podróżniczych „Zakochani w świecie. Indie”.  Miłośniczka świata i ludzi:). Stworzyła z mężem Jarkiem podróżniczy duet Zakochanych w świecie. W 2019 roku rozpoczęła roczną podróż po Azji, w której została do drugiej połowy 2020, by z perspektywy podróżniczki obserwować covidową rzeczywistość  tamtej części świata.

Jarosław Podolak – magister sztuki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Operator obrazu z wieloletnim stażem – od form newsowych, przez publicystyczne do filmowych. Autor zdjęć do filmów prezentowanych i nagradzanych  na międzynarodowych festiwalach filmowych.  Autor zdjęć do podróżniczych książek z serii Zakochani w świecie. Autor prelekcji i spotkań w kraju i za granicą.  Prelegent na największych festiwalach podróżniczych. Autor telewizyjnego cyklu autorskich filmów  podróżniczych „Zakochani w świecie. Indie”.  Miłośnik świata i ludzi :). Stworzył z żoną Asią podróżniczy duet Zakochanych w świecie. W 2019 roku rozpoczął roczną podróż po Azji, w której został do drugiej połowy 2020, by z perspektywy podróżnika obserwować covidową rzeczywistość  tamtej części świata.

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}