W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inwentaryzacja folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

09.01.2023

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie

Mając na uwadze problem mieszkańców Gminy Grajewo związany z zagospodarowaniem folii rolniczej zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym niezbędne jest przeprowadzenie inwentaryzacji zalegającej folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu BIG BAG.

Posegregowane odpady, tj. folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag powinny być opróżnione z zanieczyszczeń, spakowane w paczki (do ok. 50 kg.) umożliwiające dokładne ich zważenie przy odbiorze. Obowiązkiem właściciela odpadów będzie ich dostarczenie w wyznaczonym terminie we wskazane przez gminę miejsce.

Druk deklaracji można pobrać poniżej, a także jest dostępny w siedzibie Urzędu, pokój nr 5.

Materiały

Wniosek - odbiór folii rolniczej 2023
Wniosek​_-​_odbiór​_folii​_rolniczej​_2023.pdf 0.14MB
Oświadczenie o pomocy de minimis
Oświadczenie​_o​_pomocy​_de​_minimis.pdf 0.11MB
Wniosek - odbiór folii rolniczej 2023
Wniosek​_-​_odbiór​_folii​_rolniczej​_2023.docx 0.02MB
Oświadczenie o pomocy de minimis
Oświadczenie​_o​_pomocy​_de​_minimis.docx 0.01MB
{"register":{"columns":[]}}