W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Deklarację CEEB można złożyć także po terminie

domek z linkiem do ceeb.gov.pl

30 czerwca 2022 r. upłynął ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych powinni złożyć deklaracje dotyczące źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.
Jednak mieszkańcy dalej mają możliwość składania deklaracji.
Dobroń  pod względem ilości złożonych deklaracji w województwie łódzkim zajmuje 99 miejsce (na 177 gminy).
W bazie CEEB znajduje się 4494 punktów adresowych z terenu Gminy Dobroń, z czego na dzień 19 lipca złożono deklaracje dla 2797 punktów, co stanowi 62%.
Deklarację można złożyć:
• elektronicznie - przez stronę zone.gunb.gov.pl (należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny lub e-dowód)
lub
• w wersji papierowej - listownie na adres: Urząd Gminy w Dobroniu, ul. 11 Listopada 9,
 95-082  Dobroń lub osobiście w Urzędzie Gminy w pok. nr 15 -I piętro.
 
Formularze deklaracji są dostępne na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy w Dobroniu oraz w załączniku.
Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:
 

  • dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
  • dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,
  • dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to jeden z  elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów". Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB.

 

Materiały

Formularz A
Formularz B
{"register":{"columns":[]}}