W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PRZYPOMINAMY! Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Przypominamy, że każdy właściciel lub zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw jest zobowiązany do złożenia deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Musi to zrobić każdy, kto posiada piec, przyłącze do sieci ciepłowniczej, pompę ciepła czy instalację fotowoltaiczną.

domek z linkiem do ceeb.gov.pl

NOWY OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI PRZEZ WŁAŚCICIELI BUDYNKÓW DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw jest zobowiązany do złożenia deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Musi to zrobić każdy, kto posiada piec bez względu na rodzaj paliwa, przyłącze do sieci ciepłowniczej, pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną.

Wnioski w wersji papierowej można pobrać i złożyć wypełnione w Urzędzie Gminy w Dobroniu, ul.11 Listopada 9, I piętro, pok. Nr 15, tel. 43 677 26 83 wew. 124 . Pracownicy udzielają pomocy w wypełnieniu formularzy.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ?:

  • w formie elektronicznej (szybko, wygodnie, bez wychodzenia z domu; logowanie poprzez Profil Zaufany lub e-dowód, należy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl, nacisnąć „złóż deklarację” – wypełnij ją i wyślij).
  • w formie papierowej – wypełnioną deklarację należy wysłać listem albo złożyć osobiście  w Urzędzie Gminy w Dobroniu , druk deklaracji również można pobrać w  Urzędzie Gminy w Dobroniu.

 

W JAKIM TERMINIE TRZEBA ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ?

  • 12 miesięcy od dnia 1 lipca 2021 r. w przypadku budynków już istniejących.
  • W przypadku nowo powstałych obiektów w ciągu 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Zgodnie z art. 27h ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, za brak złożenia deklaracji w ustawowym terminie grozi grzywna, która będzie wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.

FORMULARZE DEKLARACJI DO POBRANIA:

Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw - Formularz A - przykład wypełnionej deklaracji (.pdf)

https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/deklaracja-a-03.11.2021.pdf?572

Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw - Formularz B - przykład wypełnionej deklaracji (.pdf)

https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/deklaracja_b_-_wypelniona_v._1.2.pdf?990

{"register":{"columns":[]}}