W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W celu pomocy uchodźcom z Ukrainy Gmina Dobroń uruchomiła punkt koordynacji działań.

Pomoc Ukraina
Osoby, które wyrażają chęć przyjęcia do siebie uchodźców z Ukrainy proszone są o zgłoszenie swoich danych wraz z określeniem liczby osób, którą deklarują przyjąć. Prosimy o podanie swojego imienia, nazwiska, adresu i nr telefonu.
Osoby, które już przyjęły uchodźców również proszone są o informację o niezbędnych potrzebach tych rodzin.
Gmina Dobroń wraz z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej zapewni transport osób i przewóz rzeczy.
Osoby prywatne oraz przedsiębiorcy chcący udzielić pomocy materialnej lub finansowej prosimy o wcześniejszy kontakt w celu koordynacji działań.
Ważne informacje dla obywateli Ukrainy
Obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy powinni zarejestrować się w specjalnie wyznaczonych punktach recepcyjnych. Ich listę wraz z lokalizacją na mapie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców: https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina2. Osoby, które legalnie przekraczają granice są kierowane do punktów recepcyjnych później do konkretnych ośrodków.
 
43 67 72 130 w. 115
{"register":{"columns":[]}}