W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sześć milionów na drogi w Gminie Dobroń

przebudowa dróg

W dniu 14 lipca ogłoszona została lista gmin i powiatów, które otrzymały środki na zadania w miejscowościach popegeerowskich. Miło nam poinformować, że wniosek Gminy Dobroń na przebudowę dróg w miejscowości Markówka został zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 2 998 750 zł. W Markówce funkcjonowało kiedyś Państwowe Gospodarstwo Rolne i z tego tytułu Gmina mogła aplikować o środki. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację dróg gminnych w Markówce oraz, jeśli wystarczy środków, innych dróg wokół Markówki.

To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Markówki i okolicznych miejscowości w Gminie Dobroń, a także innych użytkowników dróg w tym rejonie gminy. Otóż w konsultacji z Gminą, również Powiat Pabianicki złożył wniosek do tego samego programu na przebudowę drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka. Kwota dofinansowania to 3 000 000 zł. Remont obejmie odcinek drogi, zaczynający się na wysokości cmentarza w Dobroniu do miejscowości Markówka. Powiat posiada na to zadanie dokumentację techniczną, więc jest szansa na szybką realizację.

Wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak zabiegał usilnie o to, by oba te wnioski uzyskały dofinansowanie, i te starania przyniosły pozytywny skutek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Symboliczne czeki na zadania z tego programu zostały wręczone samorządowcom z powiatu łaskiego i pabianickiego na  spotkaniu w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}