W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„RODZINA 500 PLUS” - ZMIANY W PROGRAMIE

Hasło programu Rodzina 500 plus

W związku z przejęciem realizacji programu „Rodzina 500 plus” przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 01.01.2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze (500 plus) na nowo narodzone dzieci będzie przyjmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Osoby, które obecnie pobierają świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobroniu, aby otrzymać środki w kolejnym okresie świadczeniowym – od 01.06.2022 r. do 31.05.2023 r. - mogą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 01.02.2022 r.
Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można przesyłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Empatia i bankowości elektronicznej, a środki z programu będą wypłacane wyłącznie bezgotówkowo na numer rachunku bankowego wskazany przez wnioskodawcę.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobroniu będzie kontynuował wypłatę świadczeń do 31.05.2022 r.

 

{"register":{"columns":[]}}