Jesteś tutaj:   

Aktualności

 

Opieka wytchnieniowa 2024-nabór wniosków

   

 

 

OPIEKA WYTCHNIENIOWA

DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

 edycja 2024

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu przystąpił do realizacji  Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego– edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego .

W związku  powyższym ogłaszamy nabór na Beneficjentów do ww. Programu. Rekrutacja rozpocznie się od 4 kwietnia 2024. Nabór ma charakter ciągły.

Celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub
  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:
  • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
  • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.),

poprzez umożliwienie uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, tj. odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą z niepełnosprawnością przez zapewnienie czasowego zastępstwa w tym zakresie.

W przypadku dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenie, rehabilitacji i edukacji

 

Program zapewni wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym dla 6 opiekunów osób niepełnosprawnych Miasta i Gminy Budzyń, w tym:

  1. 2 opiekunów dzieci do16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,

        2. 4 opiekunów osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i trudnościami związanymi z mobilnością i komunikacją,

 

Orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności są traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity Dz. U z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.).

 

KTO MOŻE ŚWIADCZYĆ USŁUGI OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ

>Usługi opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej będzie świadczyć osoba wskazana przez Uczestnika programu.

>Usługi opieki wytchnieniowej nie mogą być świadczone przez członków rodziny* osoby z niepełnosprawnością, opiekunów prawnych osoby z niepełnosprawnością lub osoby faktycznie zamieszkujące razem z osoba z niepełnosprawnością.

*za członków rodziny uznaje się rodziców, dziadków, pradziadków, dzieci, wnuki, prawnuki, małżonka, rodzeństwo, teściów, macochę, ojczyma oraz osobę pozostającą we wspólnym pożyciu lub w stosunku przysposobienia z osobą z niepełnosprawnością.  

 

KIEDY MOŻNA ŚWIADCZYĆ USŁUGI OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ

Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach w opiece nad osobami niepełnosprawnymi lub zapewnienie im czasowego zastępstwa.

  • Usługi opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego mogą być świadczone w godzinach od 6.00 do 22.00. Maksymalna długość nieprzerwanego świadczenia usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego wynosi 12 godzin.  
  • W godzinach realizacji usług opieki wytchnieniowej finansowanych ze środków Funduszu, nie mogą być świadczone usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, o których mowa w ustawie z dnia 12.03.2004r. o pomocy społecznej, inne usługi finansowane ze środków Funduszu albo finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub usługi obejmujące analogiczne wsparcie do usług opieki wytchnieniowej finansowane ze środków publicznych.

 

Okres realizacji Programu – od 01.05.2024 r. do 31.08.2024 r

 

Uczestnik Programu nie ponosi odpłatności za świadczone wsparcie.

 

W przypadku zgłoszenia większej ilości osób zainteresowanych w/w programem, decyduje kolejność zgłoszeń oraz sytuacja rodzinna osób, osoby samotne i samotnie gospodarujące. Spośród wszystkich kart zgłoszeń do programu zostanie zakwalifikowanych 6 osób. Osoby niezakwalifikowane zostaną wpisane na listę rezerwową.

 

Osoby chętne do skorzystania z Programu proszone są do złożenia wymaganych dokumentów osobiście za pośrednictwem poczty lub skrzynki ePUAP do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu, ul. Lipowa 1, 64-840 Budzyń.

 

Więcej informacji pod numerem tel. 67 28 44 013 wew.25, wew.23 lub wew.22

 

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych www.niepelnosprawni.gov.pl 

 

Materiały do pobrania:        

 

 

 

 

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu przystąpił do realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego państwowego funduszu celowego.

Logotypy

W związku z powyższym ogłaszamy nabór na Beneficjentów do ww. Programu. Rekrutacja rozpocznie się od 05 marca 2024. Nabór ma charakter ciągły.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024 polega na pomocy w postaci usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla osób zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Budzyń.

Celem Programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej  tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności w miejscu zamieszkania oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osobom z niepełnosprawnościami posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub traktowanym na równi z wymienionymi.
W przypadku dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenie, rehabilitacji i edukacji.

Planowany okres realizacji programu – 01.04.2024 r. do 31.10.2024 r.

Program ma zapewnić wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym 15 mieszkańcom Miasta i Gminy Budzyń, w tym:

  1. 1 dziecku do 16.roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,
  2. 4 osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną, (przez niepełnosprawność sprzężoną rozumie się posiadanie orzeczenia ze wskazaniem co najmniej dwóch przyczyn niepełnosprawności)i trudnościami związanymi z mobilnością i komunikacją,
  3. 6 osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności,
  4. 4 osobom o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

W programie przyjęty jest maksymalny limit godzin dla każdej grupy Beneficjentów:

  • nie więcej niż 140 godzin na czas trwania projektu dla dziecka do lat 16;
  • nie więcej niż 1680 godzin na czas trwania projektu dla 4 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;
  • nie więcej niż 2520 godzin na czas trwania projektu dla 6 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności;
  • nie więcej niż 840 godzin na czas trwania projektu dla 4 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności są traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity Dz. U z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.).


Uczestnik Programu nie ponosi odpłatności za świadczone wsparcie.

Ważne:
Usługi asystenckie będą świadczyć przez osoby wskazane przez Beneficjenta lub jego opiekuna prawnego, z wyłączeniem członków rodziny (tj. wstępnych, zstępnych, małżonka, teściów, macochę ,ojczyma, oraz osobę pozostającą we wspólnym pożyciu a także osobę pozostającą w stosunku przysposobienia z uczestnikiem).

W przypadku zgłoszenia większej ilości osób zainteresowanych w/w programem, decydować  będzie kolejność zgłoszeń oraz sytuacja rodzinna osób zgłaszających się, tj. preferowane  będą osoby samotne i samotnie gospodarujące. Spośród wszystkich zgłoszeń, do programu zostanie zakwalifikowanych 15 osób. Osoby niezakwalifikowane zostaną wpisane na listę rezerwową.

Osoby chętne do skorzystania z Programu proszone są do złożenia wymaganych dokumentów (Karty zgłoszenia – do pobrania, Oświadczenie osoby niepełnosprawnej w ramach programu- do pobrania oraz kopii orzeczenia o niepełnosprawności), osobiście, przez przedstawiciela a także  za pośrednictwem poczty lub skrzynki ePUAP do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu, ul. Lipowa 1, 64-840 Budzyń.

Więcej informacji pod numerem tel. 67 28 44 013 wew.25, wew.23 lub wew.22

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych www.niepelnosprawni.gov.pl
link do programu https://niepelnosprawni.gov.pl/download/program-aoon-jst-edycja-2024-1692196373.pdf

Materiały do pobrania:

Program Opieka wytchnieniowa 2024

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2024.

Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. Dziećmi do ukończenia 16 roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności,
  2. Osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności ( zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz.U. z 2023 r. poz.100, z późn.zm))

- poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Program adresowany jest do członków lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej, zwanych dalej „uczestnikami Programu”.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, o których mowa w ust.1, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną i sprawowania całodobowej opieki nad tą osoba niepełnosprawną.

Uczestnik Programu, któremu przyznano pomoc w postaci usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności.

Niniejsza informacja ma posłużyć diagnozie potrzeb osób zainteresowanych tą formą pomocy oraz kalkulacji środków na realizację zadania na rok 2024.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: pod numerem telefonu 67 28-44-013 lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Budzyniu ul. Lipowa 1, w godzinach pracy Ośrodka do dnia 13 listopada 2023 r.

Szczegółowych informacji można również uzyskać na stronie internetowej: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1488,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

Program „Opieka wytchnieniowa” jest finansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego.

DOTACJE DO 30 000 ZŁ NA ZAŁOŻENIE FIRMY

DOTACJE DO 30 000 ZŁ NA ZAŁOŻENIE FIRMY

dla osób bezrobotnych w powiecie chodzieskim

Chodzieskie Centrum Usług Społecznych, w związku z ogłoszonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży naborem wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne w Chodzieży

Na spotkaniu:

  • poznasz zasady, kryteria i wymogi ubiegania się o dotację,
  • dowiesz się czy masz szansę na dotację i jak napisać wniosek, aby spełnił oczekiwania oceniających,
  • doszlifujesz i skonsultujesz swój pomysł na firmę,
  • dowiesz się jakich błędów unikać, czego nie pisać i jak zwiększyć szansę na dotację,
  • dowiesz się jak rozliczyć dotację, jak założyć firmę, jaką formę opodatkowania wybrać,
  • będziesz mógł zadać trudne pytania, na które nie uzyskasz odpowiedzi gdzie indziej.

Bezpłatne spotkanie poprowadzi praktyk z 17-letnim doświadczeniem w tematyce dotacji: ekspert komisji oceniających wnioski dotacyjne UE EFS, autor kilkuset projektów unijnych, szkoleniowiec z zakresu przygotowania wniosków i biznesplanów; doradca zawodowy, finansowy i biznesowy.

ZAPRASZAMY osoby niepracujące, zamieszkujące na terenie powiatu chodzieskiego,zarejestrowane lub planujące się zarejestrować w Powiatowym Urzędzie Pracy.

DATY SPOTKAŃ w Chodzieży (do wyboru):

  • 3 lipca, godz. 18.00
  • 4, 5, 6, 7 lipca, godz. 11.00 i 18.00

INFORMACJE I ZAPISY:

  • zadzwoń: 503 323 700
  • napisz: chocus.chodziez@gmail.com
  • odwiedź nas: Biuro ChoCUS (Chodzieskie Centrum Usług Społecznych), 64-800 Chodzież, ul. Korfantego 9 (wejście od ul. Małachowskiego - parter bloku), czynne poniedz.-piątek w godz. 8.00 – 16.00.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, zgłoś się już dziś!

Spotkanie jest finansowane ze środków prywatnych i całkowicie bezpłatne dla uczestników

Informacja dot. uchodźców

INFORMACJA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BUDZYNIU

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu informuje, że realizuje wypłatę jednorazowych świadczeń pieniężnych tj 300,00 zł dla obywateli Ukrainy.

Ponadto obywatelom Ukrainy po uruchomieniu odpowiednich funduszy, moga być przyznane świadczenia z pomocy społecznej: zasiłek okresowy, usługi opiekuńcze, praca socjalna, poradnictwo specjalistyczne oraz dożywianie dzieci w placówkach oświatowych.

Tutejszy Ośrodek realizuje świadczenia pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania oraz wyżywienia obywatelom Ukrainy, tj 40,00 zł dziennie za osobę od 24.02.2022- na 60 dni.

Obywatele Ukrainy mogą również wnioskować w tut. Ośrodku o świadczenia rodzinne.

Ośrodek pomocy zapewnia również bezpłatne konsultacje psychologiczne ( w języku ukraińskim) w poniedziałki i w środy od 10:00 do 12:00 w siedzibie tut. Ośrodka.

Zapraszamy zainteresowane osoby do składania wniosków.

 

Adres: Budzyń ul. Lipowa 1

Tel. 67 2844-013

Tel. kom. 501-491-058

Kierownik tel. 67 2844-059

                                                                                                           Kierownik GOPS Budzyń

                                                                                                             Magdalena Gokiert-Kabat

Godziny przyjęć psychologa

Informacja o dyżurach psychologa 

Dodatek osłonowy- wnioski

INFORMACJA


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu informuje,

że wnioski o świdczenie- dodatek osłonowy 2022 są dostępne do pobrania na stronie https://www.gov.pl/web/klimat/do pobrania

oraz w siedzibie Ośrodka.

Informujemy również, że dzień 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu,

co oznacza że Osrodek w tym dniu jest nieczynny

Informacja GOPS Budzyń

Ustawa z dnia 10 grudnia 2020 roku o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa wprowadziła nowy instrument wsparcia najemców lokali mieszkalnych dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, polegający na możliwości przyznawania takim najemcom dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”.

Dopłata do czynszu stanowi składnik dodatku mieszkaniowego i jest finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu stanowi 75% miesięcznego czynszu opłacanego przez najemcę, jednak nie więcej niż 1500 zł. Wysokość dopłaty do czynszu stanowi różnicę między wysokością dodatku mieszkaniowego powiększonego o tę dopłatę a wysokością dodatku mieszkaniowego ustaloną zgodnie z art. 6 ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie najemcy lokalu mieszkalnego:

  • którego miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku był co najmniej 25 % niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa osiągnięty w 2019 r,
  • który najmował lub podnajmował lokal mieszkalny przed dniem 14 marca 2020 r.,
  • któremu nie przysługiwał wcześniej powiększony dodatek mieszkaniowy.

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się w przypadku umieszczenia przez ubiegającego się o dodatek mieszkaniowy na wniosku adnotacji „wniosek o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu”.

Powyższe wnioski można składać nie później niż do 31 marca 2021 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Budzyniu. Więcej informacji dotyczących tej formy wsparcia można uzyskać pod nr telefonu 67 2844 013.

Dobry Start i Świadczenie wychowawcze

DOBRY START

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu zawiadamia, iż od dnia 1 sierpnia 2020 r. wydawanie i przyjmowanie wniosków dotyczących, „Dobrego startu”, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego odbywać się będzie na parterze – wejście nr 1 w następujących godzinach :

 

poniedziałek od 12.00 do 16.00

wtorek od 11.30 do 15.30

środa od 8.00 do 12.00

czwartek od 8.00 do 12.00

piątek od 8.00 do 12.00

 

Wnioski w wersji elektronicznej można składać całodobowo od 1 lipca 2020 r.

 

 

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE

 

Informujemy, iż w roku 2020 r. nie składamy wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego tzw. „500+”, ponieważ świadczenie to przyznawane jest aktualnie do dnia 31.05.2021 r. Nabór wniosków rozpocznie się w lutym 2021 r.

 

Komunikat Kierownika GOPS

Komunikat

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu

 

 

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi ustawą o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych Ośrodka Pomocy oraz mieszkańców gminy Budzyń, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu uruchamia telefon kontaktowy dla osób chcących skorzystać z pomocy psychologa i pracowników socjalnych.

W miesiącu kwietniu:

- pracownicy socjalni pełnić będą dyżury codziennie w dni robocze w godzinach od 15:00 do 19:00 pod numerem telefonu 501 491 058

- psycholog pełnić będzie dyżur telefoniczny;

08.04.20202, 15.04.2020 i 22.04.2020 w godzinach od 16:00 do 18;00 pod numerem 512 380 200

Osoby potrzebujące wsparcia zapraszamy do kontaktu.

 

 

                                                                                                Magdalena Gokiert – Kabat

                                                                                  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu

Komunikat Kierownika GOPS

Komunikat Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie zamknięcia GOPS w Budzyniu  dla klientów od  dnia 16 marca 2020 r. do odwołania.

Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu wprowadza ograniczenia wizyt klientów od 16 marca 2020 do odwołania.

Wprowadzone zmiany wpisują się w prowadzoną politykę profilaktyki przeciwwirusowej, której kluczowym elementem jest odpowiedzialność obywatelska, a najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa jest odosobnienie oraz unikanie skupisk ludzkich.

Wszystkich klientów GOPS prosimy o ograniczenie wizyt do sytuacji wyjątkowych, niecierpiących zwłoki!
Sprawy pilne będą załatwiane tylko po wcześniejszej rejestracji poprzez kontakt telefoniczny!

Po ustaleniu w trakcie rozmowy telefonicznej, że konieczna jest osobista wizyta
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Budzyniu proszę korzystać z dzwonka zamieszczonego przy wejściu do budynku.

Do  Państwa dyspozycji pozostaje:
- kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:

(67) 28 44 013
(67) 28 44 058

(67) 28 44 059

Nr komórkowy pracownicy socjalni -501-491-058

Nr komórkowy asystent rodziny – 798-278-208


- kontakt e-mail: 
ops@budzyn.pl
- zachęcamy również do korzystania z elektronicznej komunikacji poprzez 
platformę ePUAP
Pisemne wnioski będzie można składać do skrzynki umieszczonej przy wejściu do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Budzyń oraz  poprzez  platformę ePUAP.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu informuje, iż  od dnia 16.03.2020 r.  zawieszone zostają przyjęcia klientów w sprawach indywidualnych oraz w sprawach skarg i wniosków.

                                                       Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Budzyń

                                                                                        (-)  Magdalena Gokiert Kabat

 

ALERT GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się zagrożenia zakażeniem koronawirusem, mając na względzie zdrowie zarówno Państwa, jak i pracowników, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Budzyń zwraca się z apelem o ograniczenie wizyt w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej do niezbędnego minimum.

Do Państwa dyspozycji pozostaje:
- kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:
(67)  2844-013,

(67) 2844-058

Telefon do pracownika socjalnego: 501 491 058

Telefon do asystenta rodziny: 798 278 208


- kontakt e-mail: ops@budzyn.pl