W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaproszenie do szczepień przeciwko COVID-19

Ręka trzymająca strzykawkę, obok ręki unosi się komórka koronawirusa

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zachęcam Państwa do przystąpienia do szczepień. Każdy chętny może zgłosić się na stronie gov.pl/szczepimysie. Podając swoje dane kontaktowe otrzyma – gdy przyjdzie jego kolej na rejestrację – informację o wystawionym dla niego e-skierowaniu (ważnym 60 dni). Osoby, które ukończą w tym roku 80 lat mogą się zarejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia 2021 r., a osoby, które ukończą 70 lat – od 22 stycznia 2021 r. Same szczepienia dla seniorów rozpoczną się natomiast 25 stycznia 2021 r.

Jak się zarejestrować?

Można to zrobić na 3 sposoby:

  • poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny),
  • poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień – mapę punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znaleźć można na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien, bądź wystarczy zapytać swojego lekarza rodzinnego, w którym z najbliższych punktów szczepień jest możliwość zaszczepienia się. Numer telefonu do rejestracji na szczepienia w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Buczkowicach to: 734 719 612 w środy w godzinach od 10:00 do 17:30 10:00 do 12:00,
  • poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

Pomoc w dotarciu na szczepienie

Osoby niepełnosprawne (niepełnosprawność w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupa inwalidzka) bądź mieszkańcy, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z pomocy transportu do punktu szczepień. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Gminy Buczkowice pod numer 33 499 00 66. Wówczas postaramy się zabezpieczyć transport do punktu szczepień, który znajduje się w filii Ośrodka Zdrowia w Rybarzowicach, a szczepienia będą odbywać się dwa razy w tygodniu w środy od godz. 8:30 do 12:30 oraz w czwartki od godz. 14:30 13:30 do 17:30.

Informacja końcowa

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne, a o terminie podania szczepionki zostaniecie Państwo ponownie poinformowani za pomocą SMS-a lub w trakcie bezpośredniej rozmowy telefonicznej (w przypadku tel. stacjonarnych).

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

Wójt Gminy Buczkowice
Józef Caputa

{"register":{"columns":[]}}