W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów"

Logo KRUS

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO, ODDZIAŁ REGIONALNY w Częstochowie informuje:

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Organizatorami konkursu kulinarnego są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

Więcej informacji: „Bitwa Regionów” - konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich (bitwaregionow.pl)

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs.

Organizatorami kampanii są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Celem konkursu jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:

  • promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;

  • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;

  • rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;

  • upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w zmienionym wydaniu. Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym.

Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

Na laureatów wszystkich trzech etapów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

Materiały

Bitwa regionów - plakat
BITWA​_REGIONOW​_2022​_plakat​_50x70cm​_22052022​_druk.pdf 0.72MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}