W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uwaga grypa ptaków!

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie znak zakazu w kształcie trójkąta z wykrzyknikiem oraz dłoń z podniesionym palcem serdecznym, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem wykrzyknika napis Ostrzeżenie.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej informuje, że powiat bielski oraz miasto Bielsko-Biała zostały objęte obszarem zamkniętym z powodu wystąpienia grypy ptaków. 

Na obszarze zamkniętym nakazuje sie utrzymywanie drobiu i innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub innym miejscu w gospodarstwie w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach i ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami. 

Wszystkie miejsca utrzymywania drobiu podlegają zgłoszeniu do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bielsku-Białej.

Nakazy obowiązują wszystkich mieszkańców.

Za brak przestrzegania bioasekuracji będą nakładane finansowe kary administracyjne.

 

Materiały

Ulotka
ulotka​_grypa​_ptaków.pdf 0.65MB
https://bip-bielsko.pl/grypaptakow
{"register":{"columns":[]}}