W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przypomnienie o nowym terminie opłaty za listopad i grudzień z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi

Urząd Gminy Buczkowice przypomina o wprowadzeniu zmiany w terminie dotyczącym wnoszenia ostatniej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące listopad oraz grudzień – nowy termin to 15 grudnia każdego roku.

Widok na budynek Urzędu Gminy Buczkowice od strony Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach

Pozostałe terminy pozostają bez zmian tj.:

  • do 15 marca każdego roku za miesiąc styczeń i luty
  • do 15 maja każdego roku za miesiąc marzec i kwiecień
  • do 15 lipca każdego roku za miesiąc maj i czerwiec
  • do 15 września każdego roku za miesiąc lipiec i sierpień
  • do 15 listopada każdego roku za miesiąc wrzesień i październik
  • do 15 grudnia każdego roku za miesiąc listopad i grudzień

Dodatkowo Urząd Gminy informuje, iż od miesiąca lipca 2021 roku jest możliwość oddawania bioodpadów bezpośrednio z nieruchomości. Bioodpady należy gromadzić w pojemnikach 120 litrów lub 240 litrów w kolorze brązowym. Pojemniki muszą być przystosowane do mechanicznego odbioru czyli spełniać normę PN-EN 840-1. Właściciele nieruchomości we własnym zakresie wyposażają nieruchomość w pojemnik do odbioru bioodpadów. Termin odbioru bioodpadów jest wskazany jako pozycja BIO w Harmonogramie wywozu odpadów komunalnych.

Częstotliwość odbioru bioodpadów i odpadów zmieszanych od kwietnia do października to raz na dwa tygodnie, a od listopada do marca – jeden raz w miesiącu.

{"register":{"columns":[]}}