W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500+

Od czerwca rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500+. Wniosek online można składać od 1 lutego 2021 r. Możliwość złożenia wniosku tradycyjną metodą dostępna będzie od 1 kwietnia 2021 r.

Logo Rodzina 500+

Komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać wsparcie trzeba złożyć wniosek.

Wniosek online

Wniosek należy złożyć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Buczkowicach. Od 1 lutego można to zrobić w prosty sposób przez Internet.

Dostępne są 3 kanały:

Wniosek w urzędzie

Od 1 kwietnia wniosek możesz złożyć także osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Buczkowicach lub za pośrednictwem poczty.

Kiedy otrzymam świadczenie?

Aby otrzymać świadczenie na nowy okres świadczeniowy – tj. od 1 czerwca 2021, należy złożyć wniosek w lutym, marcu, kwietniu, maju lub czerwcu. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, to świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca, w którym złożono wniosek. Uwaga: złożenie wniosku do końca kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego.

Jak otrzymam pieniądze?

Świadczenie zostanie przekazane zgodnie ze wskazaną przez wnioskodawcę metodą, czyli przelewem na konto lub gotówką.

Informacja końcowa

Artykuł powstał na podstawie materiału promocyjnego udostępnionego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W załączeniu ulotka oraz informator "Rodzina 500+".

Materiały

Informator Rodzina 500+
informator​_500​_plus​_2021.pdf 0.15MB
Informator Rodzina 500+ - wersja skrócona
skrocony​_informator​_500​_plus​_2021.pdf 0.17MB
Ulotka Rodzina 500+
ulotka​_500​_plus​_2021.pdf 0.15MB
{"register":{"columns":[]}}