W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa deklaracja odpadowa. Nie trać czasu, wyślij ją przez ePUAP!

Od 1 września 2020 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Na platformie ePUAP został udostępniony elektroniczny formularz deklaracji.

Domyślna ilustracja artykułu w kategorii aktualności ogólne, nie zawiera ważnych treści

Formularz jest bardzo prosty do wypełnienia i jest w pełni zautomatyzowany. Stawki same się podpowiadają, pozostaje tylko uzupełnić dane osobowe lub dane osoby prawnej/jednostki nieposiadającej osobowości prawnej oraz wybrać ilość osób zamieszkujących nieruchomość lub w przypadku osób prawnych/jednostek nieposiadających osobowości prawnej ilość pojemników i worków. Osoby posiadające domki letniskowe również skorzystają z deklaracji. Formularz jest dostępny tutaj.

Warunkiem poprawnego złożenia deklaracji przez ePUAP jest podpisanie jej Profilem Zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Jeżeli nie posiadasz jeszcze Profilu Zaufanego, możesz złożyć wniosek na stronie https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage i potwierdzić go na miejscu w Urzędzie Gminy Buczkowice (Dziennik podawczy) lub przez wykorzystanie innych metod potwierdzenia tożsamości, które znajdziesz na stronie z formularzem rejestracyjnym. Jeśli interesuje Cię opcja z potwierdzeniem PZ w urzędzie, pamiętaj o poprawnym wypełnieniu formularza danymi osobowymi (posiadasz drugie imię, nie zapomnij go uzupełnić, uważaj na literówki). Profil zaufany potwierdzony w urzędzie posiada trzyletnią ważność. W każdej chwili możesz sam przedłużyć jego ważność o kolejne 3 lata.

Od 2015 roku Urząd Gminy Buczkowice pracuje w trybie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją. Tym trybem objęte są m.in. Deklaracje odpadowe. Wypełniając deklarację w formie elektronicznej dbasz o środowisko i o swój czas. Elektronicznie możesz wysyłać po godzinach pracy urzędu a także w weekendy. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, o ile nie wystąpią utrudnienia techniczne. Zachęcamy do korzystania z usług online!

{"register":{"columns":[]}}