W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzielnicowi gminy Buczkowice ostrzegają przed próbami oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta"

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie znak zakazu w kształcie trójkąta z wykrzyknikiem oraz dłoń z podniesionym palcem serdecznym, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem wykrzyknika napis Ostrzeżenie.

W okresie od 01.02.2023 r.  do 31.07.2023 r. dzielnicowi gminy Buczkowice będą  realizować zadania wynikające z Planu Działania Priorytetowego polegające na podniesieniu świadomości mieszkańców gminy odnośnie mechanizmów działania sprawców, związanych z zagrożeniem oraz postępowaniem w przypadku próby oszustwa na „wnuczka i „na policjanta” poprzez organizację spotkań ze społeczeństwem oraz informowanie mieszkańców o mechanizmie działania sprawców przedmiotowych oszustw.

Policjanci będą chcieli dotrzeć do jak największej liczby osób, w szczególności starszych, za pomocą środków masowego przekazu, organizacji spotkań z seniorami oraz rozpropagowaniu przygotowanych ulotek informacyjnych. 

{"register":{"columns":[]}}