W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czasowe wyłączenia oświetlenia ulicznego

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat.

W związku z wejściem w życie ustawy nakazującej wszystkim gminom - od dnia 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. - podjęcie działań w celu obowiązkowego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10% (niezrealizowanie tego obowiązku zagrożone jest znaczącą karą pieniężną), Urząd Gminy informuje o czasowym wyłączaniu od dnia 1 grudnia 2022 r. oświetlenia ulicznego od godz. 23:15 do godz. 4:00. Dodatkowo z eksploatacji wyłączono basen w szkole podstawowej w Buczkowicach oraz wszystkie sale sportowe przy szkołach po godzinie 15-ej dla podmiotów pozaszkolnych. W przypadku stwierdzenia, iż podjęte działania redukują zużycie energii elektrycznej powyżej poziomu wymaganego ustawą, zostaną na powrót uruchomione sale sportowe dla podmiotów zewnętrznych.

Materiały

Powrót do pełnego korzystania ze szkolnych obiektów sportowych
{"register":{"columns":[]}}