Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację
30.06.2021
Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.
Wejdź na stronę http://www.zone.gunb.gov.pl ,
naciśnij -> złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij.
Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji masz 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację musisz złożyć w terminie 14 dni.
Nie masz dostępu do internetu albo podpisu elektronicznego? Deklarację możesz złożyć we właściwym dla miejsca budynku Urzędzie gminy osobiście lub listownie.
Więcej informacji znajdą Państwo w udostępnionych poniżej materiałach.
Materiały
Podstawowe informacjePodstawowe_informacje.pdf 0.81MB Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Centralna_Ewidencja_Emisyjności_Budynków.pdf 0.42MB Informator dla właścicieli i zarządców budynków
Informator_dla_właścicieli_i_zarządców_budynków.pdf 2.51MB Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - deklaracja
Centralna_Ewidencja_Emisyjności_Budynków_-_deklaracja.pdf 3.93MB